Świat obecny zaczyna zasypywać nas informacjami o braku zgody, nietolerancji, nie akceptacji wielu zjawisk i zachowań. Zachowania najważniejsze w naszym rozważaniu to te najbliższe, najintymniejsze, te które mamy na co dzień - związki i relacje a w nich nie ma miejsca na brak zgody - mówi Nasz seksuolog Kamil Perończyk. 

"Miłość może czasem boleć, sex nigdy."

W ramach #GHG skupimy się na zgodzie w zachowaniach najintymniejszych - w seksie. Omawiamy bardzo szczegółowo „Krąg zgody” narzędzie podarowane nam przez dr Betty Martin. Dzięki niemu dowiemy się czym jest spontaniczna zgoda na seks, a co za tym idzie, kto bierze odpowiedzialność za to co się między zainteresowanymi dzieje. Krąg to odpowiedz na niepewność, lęki i fantazje których możemy obawiać się, że nie spełnia się w takim wymiarze jaki jest w naszych głowach. Seks sam w sobie jest stosunkowo prostą czynnością - ale z uwagi na to, że nie jest tylko mechaniczną aktywnością, tylko wielowątkową, wielowymiarową, emocjonalną przyjemnością, możemy doprecyzować dzięki kręgowi zgody wiele jej aspektów. Rozważymy różnice i korzyści płynące z umiejętnego żeglowania zależnościami uległości i dominacji. Zastanowimy się jaka moc drzemie w naszej aktywności i pasywności ? 

Jak ćwiczyć mówienie "nie"? 

"Krąg zgody" pomaga Nam określić swoje granice i zbudować zasady panujące w Naszym łóżku. Jest argumentem do podjęcia rozmowy z partnerem i ustalenia z nim warunków dawania i brania od siebie przyjemności. Staje się rodzajem związkowego kompasu, który zawsze przy chęci obu stron doprowadzi Nas równowagi w życiu seksualnym. Metoda dr Betty Martin jest dla związku metodą małych kroków. Jak spróbować? Określ cześć ciała z którą czujesz się swobodnie przy partnerze. Może to być ręka, część brzucha czy szyi i omów z nim zasady dawania Ci przyjemności tylko na tym fragmencie ciała. Określasz czas, rodzaj dotyku, jego nasilenie itp. jasna instrukcja dla niego. Przyjemność dla Ciebie. Po wykonaniu ćwiczenia następuje zamiana. 

Warsztaty z intymności 

Nikt nie uczył Nas, że nad seksem w związku trzeba pracować. Stawiane granic, wspólne omawianie swoich potrzeb, przyglądnięcie się swoim emocją - to tylko część rzeczy, które możesz zrobić na doby początek by rozwinąć swoją seksualność. Czy dawanie sobie jasnych instrukcji - co lubię, czego nie lubię, to że wiem co uwielbia mój Partner, nie daje Nam większej pewności w łóżku? Czy nie pomaga nam to osiągnąć większej satysfakcji, może większej przyjemności ? No właśnie! naprawdę warto spróbować zrealizować dla siebie warsztaty z intymności. 

 

 

Sex = zgoda 

21 maja 2020

Wesprzyj GHG

Napisz do Nas!

karolinaochala@gmail.com    |    www.gohealthygirl.pl 

Go Healthy Girl.